Len pre mužov!

Muži sa väčšinou nestravujú tak zdravo ako ženy. Chcete malý test? Keby ste si mohli vybrať medzi viedenským rezňom s hranolčekmi a šalátom s kuracím mäsom, rozhodli by ste sa proti rezňu? Pravdepodobne nie.

Preto je jasné, že muži budú z rastliny extrémne bohatej na živiny aj extrémne profitovať! Predovšetkým z polyfenolov, ktoré posilňujú srdce a chránia pred vysokým krvným tlakom, srdcovým infarktom a mozgovou mŕtvicou – ochoreniami, ktoré často postihujú práve mužov.

Ďalším aspektom je účinok moringy na posilnenie pečene a detoxikáciu organizmu, ktorý sa pozitívne prejavuje pri užívaní liekov, pravidelnej konzumácii alkoholu a ochoreniach pečene.

Moringa významne pomáha aj psychike: pri syndróme vyhorenia, depresii či preťažení. Prostredníctvom aminokyselín, z ktorých sa môžu tvoriť hormóny ako serotonín a dopamín je moringa schopná pozitívne ovplyvňovať náladu. Aj nedostatok omega-3 mastných kyselín môže viesť k sklesnutosti, skľúčenosti a úzkosti. Vďaka moringe sa omega-3 mastné kyseliny v organizme jednoducho znovu doplnia.

Minerálne látky, predovšetkým „antistresový minerál“ magnézium zvyšujú odolnosť nervových buniek. Aj stopové prvky, napr. bór a meď a vitamíny skupiny B podporujú koncentráciu, pamäť a správnu komunikáciu medzi nervovými bunkami. Okrem toho sa moringe pripisuje aj afrodiziakálny účinok.
Všetky uvedené účinky samozrejme platia aj pre ženy. V tejto časti sa však prednostne venujme mužom. Preto na záver ponúkame malé zhrnutie, milí páni: vaše telo je ako drahé auto a moringa je veľmi kvalitný benzín, ktorý môžete tankovať. Vďaka nej získate maximum energie pri optimálnej starostlivosti o všetky namáhané diely. Je toto vysvetlenie pre vás dostatočne názorné a zrozumiteľné?


Prečítajte si tiež:

Moringa – použitie a účinky zázračného stromu

Mnohostranne využiteľnú univerzálnu rastlinu Moringa možno odporučiť každému, kto chce pokryť svoju dennú extra potrebu mnohých dôležitých vitamínov, minerálnych látok a stopových prvkov bez toho, aby musel siahnuť k synteticky vyrábaným výživovým doplnkom.

78008× prečítané

VIDEOGALÉRIA


FOTOGÁLERIA


NAJZAUJÍMAVEJŠIE ČLÁNKY

Moringa – použitie a účinky zázračného stromu

Mnohostranne využiteľnú univerzálnu rastlinu Moringa možno odporučiť každému, kto chce pokryť svoju dennú extra potrebu mnohých dôležitých vitamínov, ...

Listy moringy na podporu potencie

Moringa je už tradične odpoveďou na rôzne neduhy a ideálnym doplnkovým liekom k častým a závažnejším ochoreniam. Pre mužov sú problémy s erekciou a po...

Zelený bojovník proti únave

Vieme už, že moringa má množstvo účinných látok, vitamínov a antioxidantov. Často však nedokážeme superpotravinám a rastlinám bohatým na rôzne prospeš...

Odpoveď moringy na zákernú cukrovku

Je všeobecne známe, že z diabetického ochorenia sa stala celosvetová epidémia. Určite ste sa s týmto ochorením stretli aj vy, alebo váš blízky. Ľudia ...