Krásne vlasy s Moringou

Hovorí sa, že vlasy sú korunou krásy. Ich vzhľad však ovplyvňujú naše zdravotné problémy a nedostatky vo výžive. Najčastejšie nás trápia lupiny vo vlasoch, štiepenie končekov, vypadávanie a mastenie vlasov ako aj vlasovej pokožky. Základom pre zdravé vlasy je dostatočný prísun potrebných vitamínov, minerálov a aminokyselín potrebných pre tvorbu vlasového keratínu. Nechemická vlasová kozmetika na báze prírodných extraktov sľubuje oprávnene zázraky.

Prečo používať vlasové prípravky s Moringou

Moringa karibská je unikátna svojim zložením a vysokou koncentráciou nutrientov s efektom na štruktúru vlasov, vlasové folikuly ako aj vlasovú pokožku. Ide najmä o jedinečné synergické pôsobenie troch prvkov – vitamínu A, zinku a vitamínu E, ako aj spolupôsobenie prírodných olejov obsiahnutých v listoch a semenách rastliny.

Nutričný triumvirát A-Zn-E

Vitamín A zodpovedá za rast vlasov a podporu vlasových folikúl. Vlasové folikuly musia byť správne vyživované obehovým systémom. Nedostatok vitamínu A spôsobuje vypadávanie vlasov, presušenie, štiepenie a tvorbu lupín. Práve tento vitamín je v listoch a semenách Moringy vo vysokom množstve. Moringa je známa aj vysokou koncentráciou zinku. Zinok stimuluje rast vlasov a podporuje imunitné reakcie. Nedostatok zinku sa prejaví atrofiou vlasových folikulov, pretože má priamy vplyv na tvorbu DNA a bielkovín. Zinok spolu s vitamínom A zodpovedá aj za správnu funkciu mazových žliazVitamín E je silný antioxidant, ktorý stimuluje cirkuláciu krvi vo vlasovej pokožke. Správna cirkulácia napomáha absorpcii účinných látok vlasovým folikulom – bez toho nedokážeme skutočne vlas vyživiť. 

Prečo vlasy vypadávajú

Vypadávanie vlasov je spôsobené najčastejšie nedostatkom vitamínov skupiny B, najmä B6, ďalej biotínu, inozitolu a folátu. Moringa je skutočnou zásobárňou všetkých týchto nutrientov nevyhnutných pre zdravé vlasy. Vitamín C spolu s vitamínom E podporujú dobré prekrvenie kože a výživu vlasov. Moringa tiež obsahuje minerály ako vápnik, železo, draslík, horčík, selén a mangán, bez ktorých sa kvalitná vlasová pokrývka nezaobíde. Používaním prírodných šampónov s obsahom moringy môžete maximálne podporiť krásu a zdravie svojich vlasov. 

Výživné vlasy?

Vrcholom vlasovej kozmetiky je práve Olej s obsahom výťažku zo semien Moringy. Dokonalá kombinácia jednotlivých prírodných zložiek ovplyvňuje najmä silu vlasu a jeho pružnosť. Na rozdiel od šampónov pôsobí olej dlhšie na pokožku hlavy a jemná niekoľkominútová masáž umožňuje preniknutie jednotlivých látok priamo do vlasového korienka, čím ho skutočne vyživí.

Kombináciou tuhého šampónu s Moringou bez akýchkoľvek chemikálií a vlasového oleja dosiahnete efekt, na ktorý ste tak dlho čakali.


Prečítajte si tiež:

Anti-aging alebo hľadanie elixíru mladosti

Starnutiu sa zabrániť nedá. Náš biologický vek vyjadruje roky prežité na svete od nášho narodenia. Jedna vec je dĺžka nášho života, ale niečo celkom iné môže byť, ako sa cítime, alebo ako vyzeráme.

1119× prečítané

Kozmetika naša každodenná

V súčasnosti veľmi intenzívne pociťujeme trend starostlivosti o seba, či už v oblasti výživy, fitness, životosprávy alebo celkového zdravia. Stále viac ľudí je ochotných platiť za kvalitu. Keď sme sa už rozhodli investovať do svojho zdravia, záleží na každom detaile.

722× prečítané

Moringa – použitie a účinky zázračného stromu

Mnohostranne využiteľnú univerzálnu rastlinu Moringa možno odporučiť každému, kto chce pokryť svoju dennú extra potrebu mnohých dôležitých vitamínov, minerálnych látok a stopových prvkov bez toho, aby musel siahnuť k synteticky vyrábaným výživovým doplnkom.

82310× prečítané

VIDEOGALÉRIA


FOTOGÁLERIA


NAJZAUJÍMAVEJŠIE ČLÁNKY

Moringa – použitie a účinky zázračného stromu

Mnohostranne využiteľnú univerzálnu rastlinu Moringa možno odporučiť každému, kto chce pokryť svoju dennú extra potrebu mnohých dôležitých vitamínov, ...

Listy moringy na podporu potencie

Moringa je už tradične odpoveďou na rôzne neduhy a ideálnym doplnkovým liekom k častým a závažnejším ochoreniam. Pre mužov sú problémy s erekciou a po...

Zelený bojovník proti únave

Vieme už, že moringa má množstvo účinných látok, vitamínov a antioxidantov. Často však nedokážeme superpotravinám a rastlinám bohatým na rôzne prospeš...

Odpoveď moringy na zákernú cukrovku

Je všeobecne známe, že z diabetického ochorenia sa stala celosvetová epidémia. Určite ste sa s týmto ochorením stretli aj vy, alebo váš blízky. Ľudia ...