Tajomstvo chudnutia s Moringou

Prevažná väčšina žien je nespokojná so svojou váhou a prijala by schudnúť aspoň pár kíl. Množstvo žien ale aj mužov už skúsilo zaručené diéty a tisíce spôsobov, ako sa bezbolestne zbaviť nadbytočnej váhy. Možno ste práve vo fáze, kedy pochybujete o akomkoľvek ďalšom „zázraku“, ktorý Vám pomôže pri chudnutí. Presvedčíme vás, že Moringa fungovať bude!

Dôkazy nepustia

Taktiež sme boli opatrní pri vyhlasovaní, že Moringa karibská môže priamo napomôcť k redukcii vašej telesnej hmotnosti. Ešte donedávna neexistovali jednoznačné odborné referencie alebo vedecké štúdie poukazujúce na takýto efekt moringy. Dnes však už môžeme pokojne potvrdiť, že Moringa a produkty z nej prispievajú k redukcii váhy a to na základe exaktnej štúdie.  V nej sa poukazuje na prítomnosť významných izotiokyanátov, ktoré sú špecifické práve pre Moringu.

Chudnutie nie je len o váhe

Pri nadváhe a obezite sa sústreďujeme najmä na znižovanie našej hmotnosti. To by však nemalo byť jediným ukazovateľom úspechu redukcie. Spolu s nadbytočnými kilami totiž častokrát idú ruka v ruke aj civilizačné ochorenia. Moringa karibská má vplyv nielen na znižovanie akumulácie tuku v tele a rýchlejšiu stratu tuku. Ovplyvňuje hladinu glukózy v krvi a rýchlejší návrat glykémie po konzumácii jedla. Má tendenciu stabilizovať hladinu regulátorov glukózy, ale aj zápalové cytokíny a hladinu cholesterolu.

Zodpovedné izotiokyanáty

Skrytým tajomstvom Moringy sú práve štyri typy izotiokyanátov (MICs) so silnou biologickou aktivitou, nachádzajúce sa v zelených listoch stromu. Doteraz bolo potvrdené, že napomáhajú k znižovaniu telesnej hmotnosti, ale aj cholesterolu, zníženiu tlaku krvi, redukcii zápalových procesov, stabilizácii hladiny glukózy v krvi. Podstatný je aj ich vplyv na mobilizáciu a využívanie telesného tuku ako zdroja energie. MICs sú podobné sulforafánom prítomným napríklad vo výhonkoch brokolice, avšak sú podstatne stabilnejšie. Ich stabilita umožňuje dlhšie skladovanie pri normálnych teplotách bez potreby hlbokého zmrazovania zdroja. 

Ako chudnúť s Moringou?

Prášok z Moringy, prípadne kapsulové produkty by mali byť najvyššej kvality. Izotiokyanáty sa koncentrujú zvyčajne v mladých lístkoch stromu. Uprednostnite bio-kvalitu a sledujte spôsob výroby a sušenia listov! Teplota sušenia by nemala presiahnuť 42°C, pretože by mohlo dôjsť k poškodeniu účinných izotiokyanátov. Je dôležité pomalé sušenie – sušenie rôznymi radiačnými metódami vedie k odbúraniu MIC a ďalších bioaktívnych látok.

Ideálne je prijímať minimálne 4g Moringy za deň vo forme prášku, kapsúl alebo ich kombinácie. Minimálne jedno jedlo, ktoré zjete, by mohlo obsahovať moringu ako korenie. Doprajte si aj výluh zo sušených listov vo forme čaju. 

Chudnutie s Moringou môže byť inšpiratívne, zdravé a hlavne zelené!

Prečítajte si tiež:

5 tipov ako schudnúť zo stehien

Jedna z najčastejších otázok žien, ohľadne chudnutia je, či a ako sa dá schudnúť na stehnách. Myslite na to, že chudnutie len zo stehien ako svalovej partie je mimoriadne náročné. Pri chudnutí zo stehien si však treba dať práve na pohyb špeciálny pozor. Príliš veľa pohybu nesprávneho typu pohybu by mohlo spôsobiť neželané zväčšenie tejto partie.

3730× prečítané

Chcete schutnúť z brucha, no nedarí sa? Vyskúšajte účinky Moringa Caribbean

Počas letných mesiacov dbajú ľudia o postavu oveľa viac ako počas zvyšného roka. Každý totiž túži po dokonalej vypracovanej postave do plaviek. Prevažná väčšina ľudí nie je spokojná so svojou váhou a prajú si ju čo najrýchleším spôsobom znížiť.

1520× prečítané

VIDEOGALÉRIA


FOTOGÁLERIA


NAJZAUJÍMAVEJŠIE ČLÁNKY

Moringa – použitie a účinky zázračného stromu

Mnohostranne využiteľnú univerzálnu rastlinu Moringa možno odporučiť každému, kto chce pokryť svoju dennú extra potrebu mnohých dôležitých vitamínov, ...

Listy moringy na podporu potencie

Moringa je už tradične odpoveďou na rôzne neduhy a ideálnym doplnkovým liekom k častým a závažnejším ochoreniam. Pre mužov sú problémy s erekciou a po...

Zelený bojovník proti únave

Vieme už, že moringa má množstvo účinných látok, vitamínov a antioxidantov. Často však nedokážeme superpotravinám a rastlinám bohatým na rôzne prospeš...

Odpoveď moringy na zákernú cukrovku

Je všeobecne známe, že z diabetického ochorenia sa stala celosvetová epidémia. Určite ste sa s týmto ochorením stretli aj vy, alebo váš blízky. Ľudia ...