Kozmetika naša každodenná

V súčasnosti veľmi intenzívne pociťujeme trend starostlivosti o seba, či už v oblasti výživy, fitness, životosprávy alebo celkového zdravia. Stále viac ľudí je ochotných platiť za kvalitu. Keď sme sa už rozhodli investovať do svojho zdravia, záleží na každom detaile.

Čítajte zloženie!

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, čo všetko sa do Vášho tela dostáva cez pokožku? Prípravky, ktoré používate počas hygieny, prenikajú cez kožu a dostávajú sa do krvného obehu. Pre kozmetické produkty platí povinnosť uvádzať ich zloženie vo forme medzinárodného názvoslovia INCI, ktoré nám bežným smrteľníkom častokrát nič nepovie. Zoznam látok, ktoré by nemali byť súčasťou zloženia kozmetiky má takmer 1400 položiek.

Účinky nielen prospešné

Niektoré z bežných zložiek kozmetiky sa dostávajú do nášho organizmu a môžu mať pri dlhodobom pôsobení neblahé účinky. Ide napríklad o parabény, ftaláty, akrylamidy, formaldehyd a podobne.

Mnohí máte osobné skúsenosti, napríklad pri citlivejšej pokožke, alebo alergických reakciách a hľadáte neškodnú kozmetiku. Ak aj nie organickú, certifikovanú a čisto prírodnú, aspoň šetrnejšiu k Vášmu organizmu. 

Práve takúto kozmetiku by sme Vám radi ponúkli my. Základom našej kozmetiky je vždy extrakt z listov moringy, alebo semien – vo forme moringového oleja. Keďže účinky moringy sú potvrdené mnohými štúdiami, veríme v silu jej pôsobenia nielen vo forme výživových doplnkov, ale aj kozmetických produktov.

Prečítajte si tiež:

Anti-aging alebo hľadanie elixíru mladosti

Starnutiu sa zabrániť nedá. Náš biologický vek vyjadruje roky prežité na svete od nášho narodenia. Jedna vec je dĺžka nášho života, ale niečo celkom iné môže byť, ako sa cítime, alebo ako vyzeráme.

1203× prečítané

Domáca maska na tvár s moringovým práškom

Ak si radi vyskúšate účinok prírodného produktu najprv v domácej výrobe, ponúkame Vám recept na namiešanie home-made pleťovej masky na tvár s dokonalým omladzujúcim efektom.

911× prečítané

VIDEOGALÉRIA


FOTOGÁLERIA


NAJZAUJÍMAVEJŠIE ČLÁNKY

Moringa – použitie a účinky zázračného stromu

Mnohostranne využiteľnú univerzálnu rastlinu Moringa možno odporučiť každému, kto chce pokryť svoju dennú extra potrebu mnohých dôležitých vitamínov, ...

Listy moringy na podporu potencie

Moringa je už tradične odpoveďou na rôzne neduhy a ideálnym doplnkovým liekom k častým a závažnejším ochoreniam. Pre mužov sú problémy s erekciou a po...

Zelený bojovník proti únave

Vieme už, že moringa má množstvo účinných látok, vitamínov a antioxidantov. Často však nedokážeme superpotravinám a rastlinám bohatým na rôzne prospeš...

Odpoveď moringy na zákernú cukrovku

Je všeobecne známe, že z diabetického ochorenia sa stala celosvetová epidémia. Určite ste sa s týmto ochorením stretli aj vy, alebo váš blízky. Ľudia ...