Anti-aging alebo hľadanie elixíru mladosti

Starnutiu sa zabrániť nedá. Náš biologický vek vyjadruje roky prežité na svete od nášho narodenia. Jedna vec je dĺžka nášho života, ale niečo celkom iné môže byť, ako sa cítime, alebo ako vyzeráme.

Prirodzenou túžbou, už zďaleka nielen žien, je vyzerať mlado, atraktívne a príťažlivo aj v strednom veku a neskôr. Dnes už nás neprekvapujú krásne štyridsiatničky, atraktívne päťdesiatky ani aktívne šesťdesiatky!

Okrem mentálneho nastavenia a intenzívneho života však ku vonkajšej kráse prispievajú aj rôzne prostriedky napomáhajúce udržať dlhšie zachovalú pokožku bez výrazných vrások. Ak neuznávame invazívne spôsoby omladzovania, je tu celý rad kozmetických produktov, ktoré sľubujú udržanie mladistvého vzhľadu do vysokého veku.

Ako nezostarnúť

V posledných rokoch sa neustále vyvíjajú nové metódy revitalizácie kože a pokožky, resp. jej obnovy po akomkoľvek poškodení (vrátane starnutia – „aging“). Jedným z prístupov na zabránenie starnutia pokožky je používanie rastlinných fenolických a antioxidačných zložiek na dennej báze. To znamená, že v používanej kozmetike sú účinné zložky rastlinného pôvodu, ktoré pri preniknutí našou pokožkou účinkujú cielene napr. na hydratáciu, vyživenie alebo regeneráciu kože.

V súčasnosti sa kladie veľký dôraz na hľadanie takého zloženia, ktoré môže mať buď  protizápalový alebo anti-aging efekt. Vo všeobecnosti, rastlinné ingrediencie v kozmetike poskytujú spektrum vitamínov, antioxidantov, olejov, hydrokoloidov, terpenoidov a ďalších bioaktívnych molekúl. 

Výskum napreduje

Pri výskume vhodných zložiek prírodnej kozmetiky sa vedecká obec stále častejšie obracia k tradičným poznatkom o použití rastlín, ktoré sú popísané v systémoch ako Ayurvéda, Unani alebo Tibetský systém medicíny. Týmto spôsobom sa moderná kozmetológia otvára tradičným až ľudovým poznatkom. Spoločným prvkom týchto rastlín je bohaté spektrum fytochemikálií s účinkom na ľudský organizmus. 

Moringa a anti-aging

Nutričné látky v moringe pomáhajú kontrolovať starnutie kože, dodávajú jej viditeľne mladšiu formu a ozdravujú pleť. Moringa sa už dlhšiu dobu používa v kozmetike (ako sú pleťové vody) kvôli unikátnym čistiacim efektom. Časti stromu Moringa, ktoré sú využívané v kozmetike, majú okrem iného aj vysokú antioxidačnú kapacitu. Práve tento detail je tak podstatný pre pôsobenie na naše vlasy a pokožku.  Zaujímavosťou kozmetiky z moringy je aj využívanie moringových kvetov, ktoré vytvárajú charakteristickú arómu vo vlasových olejoch alebo vonných esenciách.

Nie je prekvapujúce, že v súčasnosti je kozmetika s moringou trendom doby. Mnohé známe kozmetické značky začali rastlinu využívať vo svojich výrobkoch  a prezentovať jej účinky. 

Prečítajte si tiež:

Domáca maska na tvár s moringovým práškom

Ak si radi vyskúšate účinok prírodného produktu najprv v domácej výrobe, ponúkame Vám recept na namiešanie home-made pleťovej masky na tvár s dokonalým omladzujúcim efektom.

911× prečítané

10 dôvodov pre používanie pleťovej kozmetiky s moringou

O účinku prírodných pleťových krémov by sa dalo písať veľa. Naše anti-aging produkty určené pre zrelú pleť obsahujú tie najkvalitnejšie zložky a spolu s extraktom z moringových listov prinášajú veľmi skoro cielené výsledky.

891× prečítané

VIDEOGALÉRIA


FOTOGÁLERIA


NAJZAUJÍMAVEJŠIE ČLÁNKY

Moringa – použitie a účinky zázračného stromu

Mnohostranne využiteľnú univerzálnu rastlinu Moringa možno odporučiť každému, kto chce pokryť svoju dennú extra potrebu mnohých dôležitých vitamínov, ...

Listy moringy na podporu potencie

Moringa je už tradične odpoveďou na rôzne neduhy a ideálnym doplnkovým liekom k častým a závažnejším ochoreniam. Pre mužov sú problémy s erekciou a po...

Zelený bojovník proti únave

Vieme už, že moringa má množstvo účinných látok, vitamínov a antioxidantov. Často však nedokážeme superpotravinám a rastlinám bohatým na rôzne prospeš...

Odpoveď moringy na zákernú cukrovku

Je všeobecne známe, že z diabetického ochorenia sa stala celosvetová epidémia. Určite ste sa s týmto ochorením stretli aj vy, alebo váš blízky. Ľudia ...