10 dôvodov pre používanie pleťovej kozmetiky s moringou

O účinku prírodných pleťových krémov by sa dalo písať veľa. Naše anti-aging produkty určené pre zrelú pleť obsahujú tie najkvalitnejšie zložky a spolu s extraktom z moringových listov prinášajú veľmi skoro cielené výsledky.

Hydratačné a detoxikačné účinky Moringy pomáhajú neutralizovať účinky škodlivín, predchádzať a redukovať tvorbu vrások, spomaľovať starnutie, čo je podmienené hĺbkovou výživou pokožky.

Aké sú teda dôvody pre výber našich pleťových krémov s moringou?

  1. Antioxidačné účinky: vysoká antioxidačná kapacita pomáha pri ochrane kožných buniek pred fotožiarením a pôsobením nevhodných látok ako sú ťažké kovy a najrôznejšie toxíny. Medzi prítomné antioxidačné látky patria kaempferol, zeatín, kvercetín, rutín, kyselina chlorogénová a beta-sitosterol.
  2. Protizápalové účinky: extrakt moringy napomáha pri tlmení prebiehajúcich zápalov, či už na lokálnej alebo vnútornej úrovni. Zápalové ložiská v pokožke, aj keď mikroskopické, sú koreňom nepeknej podráždenej kože so sklonom k akné.
  3. Anti-aging účinok: kozmetika s moringou minimalizuje prejavy starnutia kože, zabraňuje jej dehydratácii, vyživuje ju a znierňuje podráždenie.
  4. Antimikrobiálny účinok: pleťové čistiace vody používané spolu s krémami majú vysoký čistiaci efekt a zabraňuje mikrobiálnemu pôsobeniu.
  5. Hydratačný účinok na pokožku.
  6. Prítomnosť vitamínu A: zvýrazňuje antioxidačný efekt, eliminuje vplyv UV žiarenia, zabraňuje strate kolagénu a priaznivo vplýva na liečbu akné
  7. Vitamín C stimuluje tvorbu kolagénu.
  8. Vitamín E je známym antioxidantom s overenými účinkami a moringa disponuje týmto nutrientom vo vysokej miere. Vitamín E eliminuje vplyv slnečného žiarenia, a pleťové krémy s extraktom moringy majú aj ochranný efekt.
  9. Asi najznámejšou anti-aging zložkou je zeatín, s účinkom na spomalenie starnutia.
  10. V neposlednom rade treba spomenúť fytohormóny napomáhajúce regenerácii kožných buniek a lepšiemu zvládaniu oxidačného a environmentálneho stresu.

Prečítajte si tiež:

Anti-aging alebo hľadanie elixíru mladosti

Starnutiu sa zabrániť nedá. Náš biologický vek vyjadruje roky prežité na svete od nášho narodenia. Jedna vec je dĺžka nášho života, ale niečo celkom iné môže byť, ako sa cítime, alebo ako vyzeráme.

1204× prečítané

Domáca maska na tvár s moringovým práškom

Ak si radi vyskúšate účinok prírodného produktu najprv v domácej výrobe, ponúkame Vám recept na namiešanie home-made pleťovej masky na tvár s dokonalým omladzujúcim efektom.

911× prečítané

VIDEOGALÉRIA


FOTOGÁLERIA


NAJZAUJÍMAVEJŠIE ČLÁNKY

Moringa – použitie a účinky zázračného stromu

Mnohostranne využiteľnú univerzálnu rastlinu Moringa možno odporučiť každému, kto chce pokryť svoju dennú extra potrebu mnohých dôležitých vitamínov, ...

Listy moringy na podporu potencie

Moringa je už tradične odpoveďou na rôzne neduhy a ideálnym doplnkovým liekom k častým a závažnejším ochoreniam. Pre mužov sú problémy s erekciou a po...

Zelený bojovník proti únave

Vieme už, že moringa má množstvo účinných látok, vitamínov a antioxidantov. Často však nedokážeme superpotravinám a rastlinám bohatým na rôzne prospeš...

Odpoveď moringy na zákernú cukrovku

Je všeobecne známe, že z diabetického ochorenia sa stala celosvetová epidémia. Určite ste sa s týmto ochorením stretli aj vy, alebo váš blízky. Ľudia ...