Domáca maska na tvár s moringovým práškom

Ak si radi vyskúšate účinok prírodného produktu najprv v domácej výrobe, ponúkame Vám recept na namiešanie home-made pleťovej masky na tvár s dokonalým omladzujúcim efektom.

Základom domácej pleťovej masky bude prášok z moringy, samozrejme ideálne v tej najvyššej kvalite. Prášok sa získava jemným rozomletím šetrne sušených mladých lístkov zo stromu Moringa, pričom dochádza k plnému zachovaniu nutričných hodnôt v pôvodnom liste.

Okrem prášku budete potrebovať už len bežné suroviny používané pri domácej výrobe: med (ideálne v raw kvalite), ružovú vodu, citrónovú šťavu a čistú vodu.

Postup prípravy

  1. Polovicu polievkovej lyžice s práškom moringy zmiešajte s PL medu a PL ružovej vody, pridajte pol PL citrónovej šťavy a opatrne rozmiešajte. 
  2. Skontrolujte konzistenciu a podľa potreby pridajte vodu, aby ste získali pomerne tuhú a hladkú pastu.
  3. Naneste si pastu na tvár, ideálne v dopoludňajších hodinách a nechajte pôsobiť asi 10 minút, potom masku zmyte vlažnou vodou.
  4. Po vysušení tváre čistou utierkou naneste na tvár malé množstvo anti-aging krému s moringou, pre hladkú a jemnú pokožku.

Efekty pravidelnej starostlivosti o pleť s moringou

  1. Vaša pleť bude zjavne hladšia, vypnutejšia, hydratovaná a žiarivejšia. Pleťová maska dokonca môže zjednotiť farebný tón vašej pleti.
  2. Vďaka antibakteriálnemu efektu zabraňuje vzniku akné alebo zmierňuje zápalové procesy na pokožke. Samozrejme vždy je vhodné konzultovať vážnejšie pleťové problémy s Vašim dermatológom.
  3. Čistiace účinky masky pôsobia intenzívne proti toxínom, ktoré sa nachádzajú všade okolo nás a prenikajú cez pokožku aj do nášho tela vďaka krvnému obehu
  4. Významným efektom je eliminácia pórov alebo znižovanie veľkosti pórov na pokožke, čo ocenia takmer všetky ženy v akomkoľvek veku

Prečítajte si tiež:

Anti-aging alebo hľadanie elixíru mladosti

Starnutiu sa zabrániť nedá. Náš biologický vek vyjadruje roky prežité na svete od nášho narodenia. Jedna vec je dĺžka nášho života, ale niečo celkom iné môže byť, ako sa cítime, alebo ako vyzeráme.

1204× prečítané

10 dôvodov pre používanie pleťovej kozmetiky s moringou

O účinku prírodných pleťových krémov by sa dalo písať veľa. Naše anti-aging produkty určené pre zrelú pleť obsahujú tie najkvalitnejšie zložky a spolu s extraktom z moringových listov prinášajú veľmi skoro cielené výsledky.

892× prečítané

VIDEOGALÉRIA


FOTOGÁLERIA


NAJZAUJÍMAVEJŠIE ČLÁNKY

Moringa – použitie a účinky zázračného stromu

Mnohostranne využiteľnú univerzálnu rastlinu Moringa možno odporučiť každému, kto chce pokryť svoju dennú extra potrebu mnohých dôležitých vitamínov, ...

Listy moringy na podporu potencie

Moringa je už tradične odpoveďou na rôzne neduhy a ideálnym doplnkovým liekom k častým a závažnejším ochoreniam. Pre mužov sú problémy s erekciou a po...

Zelený bojovník proti únave

Vieme už, že moringa má množstvo účinných látok, vitamínov a antioxidantov. Často však nedokážeme superpotravinám a rastlinám bohatým na rôzne prospeš...

Odpoveď moringy na zákernú cukrovku

Je všeobecne známe, že z diabetického ochorenia sa stala celosvetová epidémia. Určite ste sa s týmto ochorením stretli aj vy, alebo váš blízky. Ľudia ...