Ako účinne zvýšiť imunitu našich detí

Organizmus je denne vystavovaný útokom. Musí bojovať s votrelcami, ako sú vírusy, baktérie, plesne a parazity. Hlavnou funkciou imunitného systému je rozoznávať cudzie častice a reagovať na ne. Cudzími látkami (antigénmi) môžu byť napríklad mikroorganizmy spôsobujúce infekcie alebo aj transplantované orgány či tkanivá alebo nádory, ktoré sú v tele rozpoznané ako cudzie. Správna obranyschopnosť tela potom zabezpečí obranu proti infekciám.

Základom je strava!

Rýchlo rastúce telo potrebuje dostatok živín na vybudovanie silného  imunitného systému. Zdravie detského organizmu môžeme ovplyvniť predovšetkým skladbou jedálneho lístka. Základ by mali tvoriť surová zelenina, ovocie, šaláty, celozrnné pečivo, strukoviny, pohánka, nelúpaná ryža, klíčky a tofu. Nesmieme zabudnúť ani na rastlinné oleje – olivový, mandľový, sezamový, ľanový. Naopak, obmedziť by sme mali výrobky z kravského mlieka a mäso. Doprajme si ho maximálne 3-krát týždenne. Cukor sa snažíme nahradiť zdravšími variantmi, ako napríklad hroznovým či ovocným cukrom, medom, sirupom z agáve, jačmenným, kukuričným alebo ryžovým sladom.

Akonáhle je súčasťou jedálnička vášho dieťaťa tuhá strava, odporúčame pridávať 1 kávovú lyžičku moringy karibskej, 2 x denne priamo do stravy.


Prirodzené posilnenie imunity u  detí 

Moringa karibská je strom, ktorý robí zázraky pre telo a rovnako aj pre imunitný systém. Má skvelé liečebné a liečivé schopnosti. Listy moringy majú schopnosť liečiť viac ako 300 ochorení. Obsahujú viac ako 96 rôznych živín, ktoré prirodzene posilňujú imunitný systém.

Vďaka moringe je imunitný systém oveľa odolnejší a silnejší, čo je potrebné hlavne u malých detí. 

Moringa karibská obsahuje 17x viac vápnika ako je v mlieku, 25 x viac železa ako je v špenáte, 15 x viac draslíka ako je v banáne, 10 x viac vitamínu A ako je v mrkve, 9 x viac proteínu ako je v jogurte, 92 rôznych živín, 46 antioxidantov, Omega,3, 6, 9, Zeatín a Vitamín A – Z.

Moringa karibská  je to pravé, čo určite nesmie chýbať  v jedálničku Vášho dieťaťa.


Takto zvýšite odolnosť u detí

  • otužovanie a šport - nechajte ich pohybovať sa vonku aj pri chladnejšom počasí
  • primerané oblečenie - deti obliekajte podľa počasia, teda nie príliš naľahko ani nahrubo
  • strava - snažte sa, aby vaše dieťa malo denne čerstvú zeleninu a ovocie; ovocie nemusí byť exotické, stačia jablká
  • spánok - vyhýbajte sa prekúreným miestnostiam nielen počas spánku, ale aj keď sa dieťa zdržiava doma
  • deti do 1 roka - ak je to možné, mali by ste dieťa dojčiť do 1 roka, jeho imunitu tak posilníte najúčinnejšie
  • obohatenie stravy o moringu karibskú – 1 kávová lyžička 2 x denne


Prečítajte si tiež:

Syntetické versus prírodné

Až 80% respondentov uvádza, že v priebehu roka užívajú rôzne multivitamínové alebo multiminerálne doplnky stravy. Najčastejšie v období jesene a zimy v súvislosti s podporou imunity, ale aj prevenciou rôznych aj závažných ochorení. Tento fakt zároveň poukazuje na skutočnosť, že málokto z nás sa spolieha na kvalitu svojej stravy. O to ochotnejšie hľadáme tie správne doplnky v lekárňach. Ako si však vybrať to najlepšie?

582× prečítané

Viete, čo jedia vaše deti?

Čím sú deti staršie, tým viac sú vystavené rôznym pokušeniam a tým menší je náš vplyv na ich stravovanie. Zakazovať im výrobky z bielej múky, sladkosti a chipsy s vysokým obsahom tuku je nereálne. Tým by tieto potraviny pre nich nadobudli iba čaro zakázaného ovocia. Vhodný prístup je rovnako dôležitý ako zdravá výživa. Ale naozaj to stačí?

2616× prečítané

VIDEOGALÉRIA


FOTOGÁLERIA


NAJZAUJÍMAVEJŠIE ČLÁNKY

Moringa – použitie a účinky zázračného stromu

Mnohostranne využiteľnú univerzálnu rastlinu Moringa možno odporučiť každému, kto chce pokryť svoju dennú extra potrebu mnohých dôležitých vitamínov, ...

Listy moringy na podporu potencie

Moringa je už tradične odpoveďou na rôzne neduhy a ideálnym doplnkovým liekom k častým a závažnejším ochoreniam. Pre mužov sú problémy s erekciou a po...

Zelený bojovník proti únave

Vieme už, že moringa má množstvo účinných látok, vitamínov a antioxidantov. Často však nedokážeme superpotravinám a rastlinám bohatým na rôzne prospeš...

Odpoveď moringy na zákernú cukrovku

Je všeobecne známe, že z diabetického ochorenia sa stala celosvetová epidémia. Určite ste sa s týmto ochorením stretli aj vy, alebo váš blízky. Ľudia ...