Moringa prospešná pre zdravie našich detí

Moringa karibská je prospešný vitamínový doplnok, ktorý potrebuje každé dieťa pre jeho zdravý vývoj.

Obsahuje veľmi vysoký obsah minerálnych látok, ako sú draslík, horčík, vápnik a fosfor, dostatočné množstvo želez, zinku a medi, chrómu a k tomu naviac 18 esenciálnych aminokyselín, ktoré sú najdôležitejším stavebným kameňom pre tvorbu bielkovín v tele a taktiež pre imunitný systém. Obsahuje všetky vitamíny ako sú A, B1, B2, B3, B6, B7, B9, B12, C, D, E, K, a živiny , cez 46 antioxidantov a taktiež veľmi dôležitú látku zeatín.

Vápnik je dôležitý u detí hlavne pre zdraví rast kostí a taktiež pre zdravé zuby. Problémy s hustotou kostí , môžu nastať ak potreby vápnika počas detských rokov nie sú dostatočné. Moringa obsahuje  17 krát viac vápnika ako je v mlieku. Časté zlomeniny u malých detí a mladých sú na vzostupe a to práve kvôli nedostatku vápnika. Ten je tiež kľúčovým  pre svalové kontrakcie, akcie srdca, správnu funkciu hormónov a neurotransmiterov v mozgu. Vápnik pomáha udržať správny srdcový rytmus a podporuje dobrú zrážanlivosť krvi.

Horčík je dôležitý pre udržiavanie správnych telesných funkcií, vrátane svalov, nervov a srdca. Posilňuje imunitný systém a taktiež kosti.

Deti potrebujú železo pre rozšírenie objemu krvi, ktorá je sprevádzaná v období rýchleho rastu. Niekoľko nežiadúcich faktorov môže viesť k nízkej hladine železa u detí. V dnešnej dobe viac ako 60% detí trpí na nedostatok železa. Moringa obsahuje 25 krát viac železa ako sa nachádza v špenáte.


Moringa, tiež obsahuje 15 krát viac draslíka ako je v banáne.

Keď deti nemajú dostatok ovocia a zeleniny, hrozí nedostatok vitamínov A a C. B-komplex vitamíny (tiamín, niacín, riboflavín a ďalšie vitamíny B) pochádzajú z rôznych potravín vrátane obilných výrobkov, mäsa a mliečnych výrobkov. Väčšina detí v dnešnej dobe nekonzumuje dostatok zdravých potravín. Tieto faktory vedú k zníženiu nutričných profilov u detí. Tu prichádza na rad Moringa, keďže je jedným z najbohatších zdrojov rastlinných vitamínov. Moringa obsahuje Vitamín A (beta karotén),  vitamín B1 (tiamín), vitamín B2 (riboflavín), vitamín B3 (niacín), vitamín B6 Pyrodixine), B7 (biotín), Vitamín C (kyselina askorbová), Vitamín D (cholekalciferol) , Vitamín E (tokoferol) a vitamín K.

Vitamíny a dalšie živiny sú kriticky dôležité pre správny telesný a emočný vývoj našich detí. Vitamíny, minerály a ďalšie základné živiny pomáhajú vytvárať neurotransmitery v mozgu. U  deti, ktoré nemajú dostatok zodpovedajúcej výživy  v prvých rokoch života, je viac pravdepodobné že môžu mať problémy s motorickým vývojom, nižšie IQ, a horšie výsledky v škole.

Zdravú a výživnú stravu u detí netreba podceňovať. Avšak v dnešnej dobe si nemôžete byť nikdy istý, že obsahuje všetky minerály, antioxidanty a fytochemikálie, ktoré sú potrebné pre Vaše dieťa. 

Tu podáva Moringa karibská pomocnú ruku vo forme prírodného doplnku stravy, ktorý dodá vašemu dieťatku všetko potrebné pre jeho zdravý rast a vývoj.

Moringa = zelený diamant pre zdravie našich detí.

Vitamíny a dalšie živiny sú kriticky dôležité pre správny telesný a emočný vývoj našich detí.

Vitamíny a dalšie živiny sú kriticky dôležité pre správny telesný a emočný vývoj našich detí.

Prečítajte si tiež:

Moringa – použitie a účinky zázračného stromu

Mnohostranne využiteľnú univerzálnu rastlinu Moringa možno odporučiť každému, kto chce pokryť svoju dennú extra potrebu mnohých dôležitých vitamínov, minerálnych látok a stopových prvkov bez toho, aby musel siahnuť k synteticky vyrábaným výživovým doplnkom.

78008× prečítané

Syntetické versus prírodné

Až 80% respondentov uvádza, že v priebehu roka užívajú rôzne multivitamínové alebo multiminerálne doplnky stravy. Najčastejšie v období jesene a zimy v súvislosti s podporou imunity, ale aj prevenciou rôznych aj závažných ochorení. Tento fakt zároveň poukazuje na skutočnosť, že málokto z nás sa spolieha na kvalitu svojej stravy. O to ochotnejšie hľadáme tie správne doplnky v lekárňach. Ako si však vybrať to najlepšie?

473× prečítané

VIDEOGALÉRIA


FOTOGÁLERIA


NAJZAUJÍMAVEJŠIE ČLÁNKY

Moringa – použitie a účinky zázračného stromu

Mnohostranne využiteľnú univerzálnu rastlinu Moringa možno odporučiť každému, kto chce pokryť svoju dennú extra potrebu mnohých dôležitých vitamínov, ...

Listy moringy na podporu potencie

Moringa je už tradične odpoveďou na rôzne neduhy a ideálnym doplnkovým liekom k častým a závažnejším ochoreniam. Pre mužov sú problémy s erekciou a po...

Zelený bojovník proti únave

Vieme už, že moringa má množstvo účinných látok, vitamínov a antioxidantov. Často však nedokážeme superpotravinám a rastlinám bohatým na rôzne prospeš...

Odpoveď moringy na zákernú cukrovku

Je všeobecne známe, že z diabetického ochorenia sa stala celosvetová epidémia. Určite ste sa s týmto ochorením stretli aj vy, alebo váš blízky. Ľudia ...