Moringa karibská je prospešný vitamínový doplnok, ktorý potrebuje každé dieťa pre jeho zdravý vývoj.

Obsahuje veľmi vysoký obsah minerálnych látok, ako sú draslík, horčík, vápnik a fosfor, dostatočné množstvo želez, zinku a medi, chrómu a k tomu naviac 18 esenciálnych aminokyselín, ktoré sú najdôležitejším stavebným kameňom pre tvorbu bielkovín v tele a taktiež pre imunitný systém. Obsahuje všetky vitamíny ako sú A, B1, B2, B3, B6, B7, B9, B12, C, D, E, K, a živiny , cez 46 antioxidantov a taktiež veľmi dôležitú látku zeatín.

Vápnik je dôležitý u detí hlavne pre zdraví rast kostí a taktiež pre zdravé zuby. Problémy s hustotou kostí , môžu nastať ak potreby vápnika počas detských rokov nie sú dostatočné. Moringa obsahuje  17 krát viac vápnika ako je v mlieku. Časté zlomeniny u malých detí a mladých sú na vzostupe a to práve kvôli nedostatku vápnika. Ten je tiež kľúčovým  pre svalové kontrakcie, akcie srdca, správnu funkciu hormónov a neurotransmiterov v mozgu. Vápnik pomáha udržať správny srdcový rytmus a podporuje dobrú zrážanlivosť krvi.

Horčík je dôležitý pre udržiavanie správnych telesných funkcií, vrátane svalov, nervov a srdca. Posilňuje imunitný systém a taktiež kosti.

Deti potrebujú železo pre rozšírenie objemu krvi, ktorá je sprevádzaná v období rýchleho rastu. Niekoľko nežiadúcich faktorov môže viesť k nízkej hladine železa u detí. V dnešnej dobe viac ako 60% detí trpí na nedostatok železa. Moringa obsahuje 25 krát viac železa ako sa nachádza v špenáte.


Moringa, tiež obsahuje 15 krát viac draslíka ako je v banáne.

Keď deti nemajú dostatok ovocia a zeleniny, hrozí nedostatok vitamínov A a C. B-komplex vitamíny (tiamín, niacín, riboflavín a ďalšie vitamíny B) pochádzajú z rôznych potravín vrátane obilných výrobkov, mäsa a mliečnych výrobkov. Väčšina detí v dnešnej dobe nekonzumuje dostatok zdravých potravín. Tieto faktory vedú k zníženiu nutričných profilov u detí. Tu prichádza na rad Moringa, keďže je jedným z najbohatších zdrojov rastlinných vitamínov. Moringa obsahuje Vitamín A (beta karotén),  vitamín B1 (tiamín), vitamín B2 (riboflavín), vitamín B3 (niacín), vitamín B6 Pyrodixine), B7 (biotín), Vitamín C (kyselina askorbová), Vitamín D (cholekalciferol) , Vitamín E (tokoferol) a vitamín K.

Vitamíny a dalšie živiny sú kriticky dôležité pre správny telesný a emočný vývoj našich detí. Vitamíny, minerály a ďalšie základné živiny pomáhajú vytvárať neurotransmitery v mozgu. U  deti, ktoré nemajú dostatok zodpovedajúcej výživy  v prvých rokoch života, je viac pravdepodobné že môžu mať problémy s motorickým vývojom, nižšie IQ, a horšie výsledky v škole.

Zdravú a výživnú stravu u detí netreba podceňovať. Avšak v dnešnej dobe si nemôžete byť nikdy istý, že obsahuje všetky minerály, antioxidanty a fytochemikálie, ktoré sú potrebné pre Vaše dieťa. 

Tu podáva Moringa karibská pomocnú ruku vo forme prírodného doplnku stravy, ktorý dodá vašemu dieťatku všetko potrebné pre jeho zdravý rast a vývoj.

Moringa = zelený diamant pre zdravie našich detí.

Vitamíny a dalšie živiny sú kriticky dôležité pre správny telesný a emočný vývoj našich detí.

Vitamíny a dalšie živiny sú kriticky dôležité pre správny telesný a emočný vývoj našich detí.