Moringu pestujeme na vlastných plantážach priamo na ostrove Svätá Lucia

Na ostrove Svätá Lucia, sme sa rozhodli založiť vlastné plantáže s Moringou. Našli sme ideálne miesto s ideálnou pôdou. Karibik je známy tým, že jeho pôda je vulkanická teda o to viac živín naša Moringa obsahuje. Kým sme sa, ale dostali k samotnému sadeniu Moringy dalo nám to veľa práce. Plantáže sme museli vyčistiť a upraviť pre pestovanie. Nakoniec sme, ale všetko zvládli a takto vyzeralo sadenie našich prvých Moríng.

Svätá Lucia

Naše prvé stretnutie s Karibikom a zároveň s Moringou. Moringu sme spoznali na ostrove Svätá Lucia. Je to nezabudnuteľná rastlina, ktorej účinky nás zaujali hneď na prvýkrát. Preto sme sa aj rozhodli ju na tomto ostrove pestovať.

Ako to celé začalo?

Snívať o dovolenke na Barbadose a skonciť na Sv. Lucii? To je také naše! Stačila sekunda nepozornosti, tri chybné letenky, jeden let do „neznáma“ a potom už len vášeň na celý život. Z pôvodného “nikdy necestovať na to isté miesto dvakrát” sa nám práve to jedno stalo osudným. Našli sme náš druhý domov… a “zelený karibský všeliek”! Domáci ho ponúkali doslova na každom kroku, prezývali ho aj ako strom zázrakov a vyzdvihovali jeho pozoruhodné účinky na zdravie. Vtedy sme ani netušili, že práve tri chybne zakúpené letenky a jedna zelená rastlina nám doslova zmenia život.

Sadenie moringy

Osobná skúsenosť zvíťazila

Boli sme zvedaví, a tak sme sa pustili do početných analýz, rozborov vzoriek Úradom verejného zdravotníctva, testovania a následného sumarizovania výsledkov, ktoré skutočne predčili naše očakávania. Blahodárny vplyv moringy na organizmus, krásu, vitalitu a celkové zdravie nás očarili natoľko, že sme sa na ostrove rozhodli založiť plantáž a tento „zázrak prírody“ priniesť aj na Slovensko. Komunikácia s domorodcami a postupné pochopenie ich životnej filozofie sa stalo naším poslaním, ktorý sme zhmotnili tak v podobe doplnkov výživy ako i kozmetických produktov. Moringa Caribbean existuje na trhu so širokou škálou výživových doplnkov už niekoľko rokov.

Naša plantáž v Karibiku