Rýchle info Novinka
Moringa BIO Quality

Moringa BIO Quality

Počet hviezdičiek je 5 z 5
Na sklade
39,90 €
Prírodný bio-elixír so zelenou silou vitamínov, minerálov a antioxidantov pre povzbudenie vitality a energie.
Moringa, to je množstvo dôležitých vitamínov

Moringa, to je množstvo dôležitých vitamínov

„Pokiaľ si niekto vysadí moringu oleiferu, budú mu rásť vitamíny priamo pred dverami.“  - Organizácia Trees for Life

Moringa obsahuje všetky vitamíny vo vyváženom pomere; mohla by sa pokladať za „továreň na vitamíny“ alebo snáď za pokladnicu vitamínov. Vitamíny C, E, F a K, beta-karotén a provitamín A, mnoho vitamínov skupiny B, ako je B1, B2, B3, B6, B12 a cholín sa totiž nachádzajú v jednotlivých častiach tejto rastliny.


vitamín C

Vitamín C

Vitamín C, ktorý Linus Pauling označoval za „superstar vitamínov“, je medzi vitamínmi, týmito životne dôležitými látkami, preskúmaný najdôkladnejšie.

Telo ho využíva na produkciu kolagénu, štrukturálneho proteínu prítomného predovšetkým vo väzivovom tkanive, ktoré drží celé telo pohromade. Bez kolagénu by sme sa doslova rozpadli. Nedostatok vitamínu C vedie  ku skorbutu, ktorý sa začína stratou zubov. Vitamín C je nevyhnutný pre účinný imunitný systém, hojenie zranení a regeneráciu tkaniva v jazvách. Má antivírusové, antibakteriálne a protirakovinové účinky.


vitamin E

Vitamín E

Vitamín E je jedným z najdôležitejších antioxidantov, ktorý zabraňuje vzniku rakoviny, srdcových chorôb, diabetes a chráni pred predčasným starnutím. Vitamín E nie je len jedným z najsilnejších blokátorov voľných radikálov, ale posilňuje a chráni aj ďalšie antioxidanty, ako je vitamín A, pred oxidáciou. To z neho robí najdôležitejší z vitamínov rozpustných v tukoch.


Moringa Complete - superpotravina s prírodnými vitamínmi

Moringa Complete - superpotravina s prírodnými vitamínmi

Moringa je v našich končinách ešte stále pomerne neznámym pojmom. V zahraničí si však tento tropický strom našiel svoje miesto vďaka preukázateľným účinkom ako obľúbený doplnok výživy či podpora zdravia pri rôznych ochoreniach.

Čo je Moringa?

Moringa je tropický strom, ktorého listy sú zložené z množstva minerálov, vitamínov a antioxidantov, esenciálnych aminokyselín, nenasýtených mastných kyselín a má vysokú koncentráciu chlorofylu.


Moringa je rastlina superlatívov s najvyšším obsahom vitamínov

Moringa je rastlina superlatívov s najvyšším obsahom vitamínov

Prášok z listov Moringy v najlepšej kvalite obsahuje dvakrát toľko vysokokvalitnej bielkoviny ako sója, sedemkrát toľko vitamínu C ako pomaranče, štyrikrát toľko vitamínu A ako mrkva, 17-krát toľko kalcia ako mlieko, 25-krát toľko železa ako špenát, 15-krát toľko draslíka ako banány, sedemkrát toľko vitamínu B1 a B2 ako kvasnice, šesťkrát toľko polyfenolov ako červené víno, štyrikrát toľko kyseliny listovej ako hovädzia pečeň, štyrikrát toľko vitamínu E ako pšeničné klíčky, jedenapolkrát toľko esenciálnych aminokyselín ako vajcia, všetky esenciálne aminokyseliny a takmer všetky neesenciálne aminokyseliny v ideálnom pomere.