Domáca maska na tvár s moringovým práškom

Domáca maska na tvár s moringovým práškom

Ak si radi vyskúšate účinok prírodného produktu najprv v domácej výrobe, ponúkame Vám recept na namiešanie home-made pleťovej masky na tvár s dokonalým omladzujúcim efektom.

Základom domácej pleťovej masky bude prášok z moringy, samozrejme ideálne v tej najvyššej kvalite. Prášok sa získava jemným rozomletím šetrne sušených mladých lístkov zo stromu Moringa, pričom dochádza k plnému zachovaniu nutričných hodnôt v pôvodnom liste.

Okrem prášku budete potrebovať už len bežné suroviny používané pri domácej výrobe: med (ideálne v raw kvalite), ružovú vodu, citrónovú šťavu a čistú vodu.

Postup prípravy

  1. Polovicu polievkovej lyžice s práškom moringy zmiešajte s PL medu a PL ružovej vody, pridajte pol PL citrónovej šťavy a opatrne rozmiešajte. 
  2. Skontrolujte konzistenciu a podľa potreby pridajte vodu, aby ste získali pomerne tuhú a hladkú pastu.
  3. Naneste si pastu na tvár, ideálne v dopoludňajších hodinách a nechajte pôsobiť asi 10 minút, potom masku zmyte vlažnou vodou.
  4. Po vysušení tváre čistou utierkou naneste na tvár malé množstvo anti-aging krému s moringou, pre hladkú a jemnú pokožku.

Efekty pravidelnej starostlivosti o pleť s moringou

  1. Vaša pleť bude zjavne hladšia, vypnutejšia, hydratovaná a žiarivejšia. Pleťová maska dokonca môže zjednotiť farebný tón vašej pleti.
  2. Vďaka antibakteriálnemu efektu zabraňuje vzniku akné alebo zmierňuje zápalové procesy na pokožke. Samozrejme vždy je vhodné konzultovať vážnejšie pleťové problémy s Vašim dermatológom.
  3. Čistiace účinky masky pôsobia intenzívne proti toxínom, ktoré sa nachádzajú všade okolo nás a prenikajú cez pokožku aj do nášho tela vďaka krvnému obehu
  4. Významným efektom je eliminácia pórov alebo znižovanie veľkosti pórov na pokožke, čo ocenia takmer všetky ženy v akomkoľvek veku.
Nákupný košík
Návrat hore