Moringa je zázračná pri starostlivosti o pleť

Kozmetička Eva Mierková: Moringa je zázračná pri starostlivosti o pleť

Bratislavčanka pani Eva Mierková je výbornou a uznávanou kozmetičkou vo svojom okolí. Jej súčasťou je aj ajurvéda alternatívna medicína. Rada skúša a vyrába vlastné masky podľa vlastného receptu, a jednou takouto maskou je aj maska s Moringy karibskej, ktorá nás zaujala natoľko, že sme sa rozhodli pani Evičku vyspovedať.

Kedy ste prišli do kontaktu s Moringou Karibskou?

S Moringou som prišla prvý krát do kontaktu asi pred 10 rokmi. Moringa je strom, ktorý pochádza z Indie z Himlájskej oblasti. O jeho vzácnych vlastnostiach už dávno viem, že obsahuje 45 rastlinných antioxidantov a ďalších vitamínov, ale nemyslela som si že raz budem Moringu používať ako prísadu do masky.

Mám jednu klientku, ktorá mi Moringu ponúkla, priamo Moringu s Karibiku. Moringa Karibská je pestovaná vo vulkanickej pôde a tým obsahuje viac, živín, minerálov a vitamínov, ako bežné Moringy. Vedela som čo Moringa dokáže a tak som si povedala, že skúsim z nej urobiť masku. Veľmi rada s ňou pracujem masky sú výživné a veľmi dobré.

Ako dlho sa zaujímate o ajurvédu?

S ajurvédou som sa zoznámila, ešte v socializme. Moja kamarátka, ktorá pochádzala z bývalej Juhoslávie mala veľ literatúry práve o ajurvéde. Takže veľa som sa o ajurvéde dozvedela práve z kníh. Ajurvéda, je ako životospráva. Je to spôsob života a strava. Vtedy som samozrejme ešte netušila, že ajurvéda sa raz stane aj mojou súčasťou. Dnes však už môžem povedať, že ajurvéda je môj sôspb života. Tak, ako aj v salóne ponúkam nie len ajurvédske masáže ale aj ošetrenie pleti. Ajurvéda je moja celoživotná láska.

India je Vám veľmi blízka, musí to byť naozaj nádherné miesto. Je to tak?

Je to naozaj nádherné miesto. Aj keď prvá návšteva Indie vyvoláva v človeku rôzne emócie. Podľa mňa je India mozaika kultúr, vône, kontrastov, vášní a ľudských príbehov. Keď sa niekto pozerá na Indiu, ako na hlučný chaotický kolos, kde sa všade kvôli Induizmu križujú na uliciach kravy, tak si myslím že Indiu videl len s jedným okom.

Ako sa teda indické ženy starajú o svoju pleť?

Indické ženy sa starajú o svoju pleť oveľa viac, ako sme zvyknutý my. Lebo ich skrášľovacie procedúry sú zároveň príležitosťou pre Indické ženy sa stretnúť a odovzdávať si skúsenosti. Indické ženy sa nevystavujú slnečným lúčom, práve naopak chceli, by mať pleť čo najsvetlejšiu. Na peeling pleti používajú rôzne prírodné suroviny, napríklad: veľmi jemný pušný piesok, a na tvár si nanášajú upokojujúce šťavy z listov aloe vera alebo Moringy. Veľmi veľa používajú práve prášok z Moringy.

Aké klientky navštevujú Váš salón?

Mám stále klientky, ktoré chodia ku mne od začiatku, ako som rozbehla salón. Mám tiež klientky, ktoré odišli do zahraničia, ale vždy keď prídu domov prídu so salónu. Tiež mám klientky, ktoré prídu len občas, keď pocítia potrebu riešiť svoje problémy buď s chrbticou, alebo potrebujú na nejakú príležitosť dobre vyzerať. A taktiež mám veľa klientok zo susedného rakúska, s ktorými mám veľmi blízky vzťah. Získala som aj nové kamarátky vďaka kozmetika a vďaka salónu.

Spomínali ste, že masky si vyrábate aj sama, skúšate aj na sebe tieto novinky?

Samozrejme, vždy si masku vyskúšam najprv na sebe, len keďže nemám každý typ pleti, mám aj  klientky, ktoré mi s tým pomôžu.

Prezraďte nám prečo práve pleťová maska z Moringy Karibskej?

V prvom rade je cenovo dostupná, vynikajúco pôsobí na elasticitu pokožky , vyživuje pleť a v kombinácii s ajurvédskou kozmetickou masážou naozaj dokáže zázraky a aj viditeľne rozžiari pokožku.  Je variabilná, použiteľná na každý typ pokožky, dá sa kombinovať aj s gélom s kyseliny hylauronovej , alebo s inými darmi prírody.

Čo by ste odporúčali ženám, aby ich pleť bola stále krásne a svieža?

Samozrejme v prvom rade pravidelnú starostlivosť  podľa typu pokožky, ale aj podľa ročného obdobia. A to je jediný zaručený spôsob, ako zachovať mladosť aj v zrelom veku. Všetko čo žena investuje v mladom veku do svojej pokožky, sa vráti v zrelom veku.

Nákupný košík
Návrat hore