Kozmetika naša každodenná

Kozmetika naša každodenná

V súčasnosti veľmi intenzívne pociťujeme trend starostlivosti o seba, či už v oblasti výživy, fitness, životosprávy alebo celkového zdravia. Stále viac ľudí je ochotných platiť za kvalitu. Keď sme sa už rozhodli investovať do svojho zdravia, záleží na každom detaile.

Čítajte zloženie!

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, čo všetko sa do Vášho tela dostáva cez pokožku? Prípravky, ktoré používate počas hygieny, prenikajú cez kožu a dostávajú sa do krvného obehu. Pre kozmetické produkty platí povinnosť uvádzať ich zloženie vo forme medzinárodného názvoslovia INCI, ktoré nám bežným smrteľníkom častokrát nič nepovie. Zoznam látok, ktoré by nemali byť súčasťou zloženia kozmetiky má takmer 1400 položiek.

Účinky nielen prospešné

Niektoré z bežných zložiek kozmetiky sa dostávajú do nášho organizmu a môžu mať pri dlhodobom pôsobení neblahé účinky. Ide napríklad o parabény, ftaláty, akrylamidy, formaldehyd a podobne.

Mnohí máte osobné skúsenosti, napríklad pri citlivejšej pokožke, alebo alergických reakciách a hľadáte neškodnú kozmetiku. Ak aj nie organickú, certifikovanú a čisto prírodnú, aspoň šetrnejšiu k Vášmu organizmu. 

Práve takúto kozmetiku by sme Vám radi ponúkli my. Základom našej kozmetiky je vždy extrakt z listov moringy, alebo semien – vo forme moringového oleja. Keďže účinky moringy sú potvrdené mnohými štúdiami, veríme v silu jej pôsobenia nielen vo forme výživových doplnkov, ale aj kozmetických produktov.

Nákupný košík
Návrat hore