Krásne vlasy s Moringou

Krásne vlasy s Moringou

Hovorí sa, že vlasy sú korunou krásy. Ich vzhľad však ovplyvňujú naše zdravotné problémy a nedostatky vo výžive. Najčastejšie nás trápia lupiny vo vlasoch, štiepenie končekov, vypadávanie a mastenie vlasov ako aj vlasovej pokožky. Základom pre zdravé vlasy je dostatočný prísun potrebných vitamínov, minerálov a aminokyselín potrebných pre tvorbu vlasového keratínu. Nechemická vlasová kozmetika na báze prírodných extraktov sľubuje oprávnene zázraky.

Prečo používať vlasové prípravky s Moringou

Moringa karibská je unikátna svojim zložením a vysokou koncentráciou nutrientov s efektom na štruktúru vlasov, vlasové folikuly ako aj vlasovú pokožku. Ide najmä o jedinečné synergické pôsobenie troch prvkov – vitamínu A, zinku a vitamínu E, ako aj spolupôsobenie prírodných olejov obsiahnutých v listoch a semenách rastliny.

Nutričný triumvirát A-Zn-E

Vitamín A zodpovedá za rast vlasov a podporu vlasových folikúl. Vlasové folikuly musia byť správne vyživované obehovým systémom. Nedostatok vitamínu A spôsobuje vypadávanie vlasov, presušenie, štiepenie a tvorbu lupín. Práve tento vitamín je v listoch a semenách Moringy vo vysokom množstve. Moringa je známa aj vysokou koncentráciou zinku. Zinok stimuluje rast vlasov a podporuje imunitné reakcie. Nedostatok zinku sa prejaví atrofiou vlasových folikulov, pretože má priamy vplyv na tvorbu DNA a bielkovín. Zinok spolu s vitamínom A zodpovedá aj za správnu funkciu mazových žliazVitamín E je silný antioxidant, ktorý stimuluje cirkuláciu krvi vo vlasovej pokožke. Správna cirkulácia napomáha absorpcii účinných látok vlasovým folikulom – bez toho nedokážeme skutočne vlas vyživiť. 

Prečo vlasy vypadávajú

Vypadávanie vlasov je spôsobené najčastejšie nedostatkom vitamínov skupiny B, najmä B6, ďalej biotínu, inozitolu a folátu. Moringa je skutočnou zásobárňou všetkých týchto nutrientov nevyhnutných pre zdravé vlasy. Vitamín C spolu s vitamínom E podporujú dobré prekrvenie kože a výživu vlasov. Moringa tiež obsahuje minerály ako vápnik, železo, draslík, horčík, selén a mangán, bez ktorých sa kvalitná vlasová pokrývka nezaobíde. Používaním prírodných šampónov s obsahom moringy môžete maximálne podporiť krásu a zdravie svojich vlasov. 

Výživné vlasy?

Vrcholom vlasovej kozmetiky je práve Olej s obsahom výťažku zo semien Moringy. Dokonalá kombinácia jednotlivých prírodných zložiek ovplyvňuje najmä silu vlasu a jeho pružnosť. Na rozdiel od šampónov pôsobí olej dlhšie na pokožku hlavy a jemná niekoľkominútová masáž umožňuje preniknutie jednotlivých látok priamo do vlasového korienka, čím ho skutočne vyživí.

Kombináciou tuhého šampónu s Moringou bez akýchkoľvek chemikálií a vlasového oleja dosiahnete efekt, na ktorý ste tak dlho čakali.

Nákupný košík
Návrat hore