Seniori potrebujú viac výživných látok

Seniori potrebujú viac výživných látok

Kto by nechcel byť síce starý, ale v plnej kvalite života, užívať si jeseň života naplno a neumierať na choroby ale na starobu a po naplnenom živote jednoducho v pokoji zaspať?

 K tomu je však potrebný zdravý postoj k životu, humor a optimizmus ale je aj zdravá strava.

Dokonca aj ľudia v strednom veku, o to viac seniori, potrebujú viac živín ako mladší ľudia, pretože klesá aktivita a produkcia enzýmov a rovnako aj vstrebávanie živín cez sliznicu čreva.

Imunitný systém potrebuje viac živín, pretože sa musí viac zaoberať chorobami, najrôznejšími zdravotnými problémami a procesom starnutia. Dôležité je zabezpečiť vytváranie zdravých buniek. Choré bunky sa nesmú ďalej rozmnožovať, je potrebné ich odstrániť, „stiahnuť z obehu“. A k tomu má naše telo zvláštny mechanizmus, apoptózu. Každú sekundu sa odohráva v jednej jedinej bunke viac ako 50.000 reakcií. Rovnako sa za každú sekundu vyprodukuje 20.000 nových chemických zlúčenín. Denne sa objavuje približne 600 miliónov buniek.

Prostredníctvom našej stravy bezprostredne rozhodujeme o kvalite budúcich buniek svojho tela a teda aj o svojom zdraví, kvalite a dĺžke života. 

Vedci, ako napr. Dr. Heinz Liesen, profesor preventívnej a športovej medicíny, bijú na poplach:

„Musíme vychádzať z toho, že viac než dve tretiny všetkých Nemcov vo veku 50 až 55 rokov stále viac trpia subklinickými príznakmi zlého zdravotného stavu. Títo ľudia ešte nie sú chorí, ale ich imunitný systém je už oslabený. Trpia neustálou únavou, nesústredenosťou, poruchami spánku. Schopnosť regenerácie už nefunguje. Trpia nedostatkom vitamínov, stopových prvkov, minerálov, ako je horčík, zinok, selén, či nedostatkom vitamínu E. Ten zoznam je nekonečný.“ (z: „Naša strava nepokrýva potrebu vitamínov“, Welt am Sonntag 24.8.1997).  

Článok ďalej uvádza, že na univerzite v Heidelbergu sa skúmal stav výživy u 300 osemdesiatročných ľudí. Výsledok bol zničujúci. Dve tretiny z nich trpia  nedostatkom vitamínov – chýbaj im predovšetkým vitamín A a C. Z tých pacientov, ktorí týmto nedostatkom trpeli, ich zomrelo v priebehu nasledujúcich troch rokov dvakrát viac ako tých, ktorí mali vitamínov dostatok. Moringa obsahuje obrovské množstvo vitamínov a vyniká predovšetkým vysokou koncentráciou vitamínu A a vitamínu C. Dokonalá strava akou je moringa je pre seniorov ideálna, pretože predstavuje koncentrát živých látok, ktorý nám ponúka sama matka príroda a ktorý môže organizmus optimálne spracovať a využiť.

Nákupný košík
Návrat hore