Účinný detox s Moringou

Účinný detox s Moringou

Tak ako pred letom riešime chudnutie do plaviek, tak po dlhej zime túžime reštartovať svoj organizmus a zbaviť ho všetkých nánosov, ktoré sme si so sebou priniesli do jari. Zázračné detoxikačné kúry sú už odhaleným mýtom. Ale čo tak podporiť naše múdre telo v jeho schopnosti samoočisty?

Denne sme vystavení pôsobeniu chémie. Nielen v životnom prostredí, a aj vo vlastnom tele. Naše stravovanie nie je ideálne, chýba nám množstvo živín a naopak, mnohé potravinové aditíva, farbivá či konzervanty máme vo vyššej koncentrácii, ako náš organizmus zvládne. Sme v bežnom kontakte s mnohými syntetickými látkami v kozmetike, čistiacich a pracích prostriedkoch, ale dokonca aj vo výživových doplnkoch, ktoré nám paradoxne sľubujú zlepšenie zdravia. A ani nepíšeme o dobrovoľných drogách – od kofeínu, cez alkohol až po nikotín. Okrem látkových škodlivín je obrovským nebezpečenstvom aj stres. Práve ten spôsobuje, že v našom tele kolujú látky, ktoré nás vyčerpávajú a utlmujú.

Prečo potrebujem detox?

Či chceme alebo nie, chemické látky sú súčasťou nášho života. Čiastočne sa im vieme prispôsobiť, čiastočne nám pomáha prirodzená detoxikačná schopnosť nášho organizmu. Tá nám nejaký čas poskytuje odolnosť voči náporu všetkého škodlivého až do fázy, kedy sa náš organizmus vyčerpá. Dlhodobo vyčerpaný a zanesený organizmus je potom náchylnejší k vzniku chronických ochorení.

Prirodzená detoxikácia spočíva v práci našej tráviacej sústavy, pečene, kože, obličiek a ďalších systémov. Ak však trpíme zlým trávením, nadúvaním, zápchou, zmenami nálad, nesústredenosťou, bolesťami hlavy, či zhoršenými alergickými prejavmi, pravdepodobne by sme mali začať uvažovať o detoxikácii cielenej.

Pomôže Moringa?

Moringa karibská ponúka hneď niekoľko benefitov. Dnes už vieme, že bežná strava nestačí dodať telu všetky vitamíny a minerály pre udržanie zdravia. Moringa vo forme mutivitamínu nám dodá vitamín C, beta-karotény a fenoly, ktoré pôsobia ako účinné antioxidanty v prevencii škodlivých oxidačných procesov, svalovej degenerácie, kardiovaskulárnych ochorení a dokonca rakoviny. Má vysoký obsah vitamínu A a železa, ktoré účinne bojujú proti neustálej únave a celkovej vyčerpanosti organizmu. Vitamín A a železo prispievajú k správnemu obehu kyslíka v našom tele. Moringa podporí prácu pečene, ale aj vylučovacej sústavy, aby sme škodliviny z tela účinnejšie vyplavili.

Cielená detoxikácia aj prostredníctvom užívania Moringy znamená, že sa zameriame na podporu svojej prirodzenej očisty konkrétnymi krokmi, a teda preberieme zodpovednosť za svoje zdravie a vitalitu do svojich rúk. Výsledkom bude pocit väčšej energie, kvalitnejší spánok, jasnejšia myseľ, zlepšenie všetkých symtómov preťaženého trávenia, krajšia pleť a vyrovnanejšia nálada. Tak prečo to hneď neskúsiť, aby sme sa cítili zajtra lepšie ako dnes?

Produkty kategória detox, únava, vyhorenie.

Nákupný košík
Návrat hore