Témy a zdravotné články o moringe karibskej

Ako vyzerajú listy Moringy

Ako vyzerá Moringa?

Moringa nie nadarmo nesie názov Rastlina života. Každá jej časť sa dá zúžitkovať a využiť pri rôznych  zdravotných neduhách.


Ako sme zakladali plantáže na Svätej Lucii v Karibiku

Naše rozhodnutie pestovať Moringu na ostrove Svätá Lucia bolo správne. Po dlhom hľadaní vhodného  miesta, sme nakoniec našli ideálne  plantáže pre našu Moringu. Samozrejme, že sme ich museli upraviť a pripraviť na samotné pestovanie. A takto to vyzeralo...


Ako sme sadili Moringu

Na ostrove Svätá Lucia, sme sa rozhodli založiť vlastné plantáže s Moringou. Našli sme ideálne miesto s ideálnou pôdou. Karibik je známy tým, že jeho pôda je vulkanická teda o to viac živín naša Moringa obsahuje. Kým sme sa, ale dostali k samotnému sadeniu Moringy dalo nám to veľa práce. Plantáže  sme museli vyčistiť a upraviť pre pestovanie.  Nakoniec sme, ale všetko zvládli a takto vyzeralo sadenie našich prvých Moríng.


Zakladanie firmy na Svätej Lucii

Pestovanie Moringy má na ostrove Sv.Lucia dlhú históriu. Založením firmy a plantáží sme sa stali prvými Európanmi, ktorí pestujú Moringu na tomto karibskom ostrove.


Transport moringy na Slovensko

Priamo po vypestovaní a spracovaní Moringy sa púštame do transportu z ostrova Sv.Lucia v Karibiku priamo na Slovensko. Samotný transport pre nás zabezpečuje medzinárodná spoločnosť UPS. Ako je aj z fotografií nižšie vidieť, doručenie z ostrovných plantáží až do Bratislavy trvá iba 5 dní. Aj preto je naša Moringa vždy taká čerstvá a kvalitná.


Ako účinne zvýšiť imunitu našich detí

Ako účinne zvýšiť imunitu našich detí

Organizmus je denne vystavovaný útokom. Musí bojovať s votrelcami, ako sú vírusy, baktérie, plesne a parazity. Hlavnou funkciou imunitného systému je rozoznávať cudzie častice a reagovať na ne. Cudzími látkami (antigénmi) môžu byť napríklad mikroorganizmy spôsobujúce infekcie alebo aj transplantované orgány či tkanivá alebo nádory, ktoré sú v tele rozpoznané ako cudzie. Správna obranyschopnosť tela potom zabezpečí obranu proti infekciám.


Moringa nepriateľ únavy

Moringa nepriateľ únavy

Najprv to bola chvíľková vyčerpanosť , neskôr jarná potom letná a nakoniec sa z nej stala únava chronická. Únava je odpoveď nášho organizmu na fyzickú a psychickú záťaž. Samozrejme aj táto normálna únava môže byť chorobná, pokiaľ sa stane chronickou. Dlhodobá únava môže byť dôsledok životného štýlu, ale môže mať taktiež súvislosť  s nejakým ochorením, preto je potrebné venovať jej patričnú pozornosť. Neustála únava dokáže potrápiť každého z nás. Ako s ňou zatočiť?


Hormón zeatín, prameň mladosti

Hormón zeatín, prameň mladosti

Prečo vyrastie strom moringy o štyri až osem metrov ročne? Prečo tento strom znovu vyrazí, aj keď bol zrezaný až ku koreňom?

„Moringa oleifera je jediná momentálne známa rastlina, ktorá produkuje v dostatočnom množstve pre telo nesmierne dôležitý prírodný neurotransmiter zeatín, ktorý je kľúčový pre správnu distribúciu aminokyselín, vitamínov, olejov, antioxidantov a minerálov tam, kde môžu skutočne prispieť k udržaniu nášho zdravia, resp. kde môžu pomôcť k zmierneniu určitého zdravotného problému.“ 
Erwin Bruhns a Hans-Peter Zgraggen v „Zázračný strom moringa“


Moringa je zázračná pri starostlivosti o pleť

Kozmetička Eva Mierková: Moringa je zázračná pri starostlivosti o pleť

Bratislavčanka pani Eva Mierková je výbornou a uznávanou kozmetičkou vo svojom okolí. Jej súčasťou je aj ajurvéda alternatívna medicína. Rada skúša a vyrába vlastné masky podľa vlastného receptu, a jednou takouto maskou je aj maska s Moringy karibskej, ktorá nás zaujala natoľko, že sme sa rozhodli pani Evičku vyspovedať.

Ďalej