Moringa je vynikajúcim zdrojom minerálov

Moringa je vynikajúcim zdrojom minerálov

Moringa je vynikajúcim zdrojom minerálov, lebo poskytuje vyvážené hodnoty všetkých hlavných minerálov, ako je draslík, vápnik, horčík a železo.

Claus Barta k tomu poznamenáva:  „Prášok z Moringy je omnoho viac ako len zopár zásaditých minerálov. Prášok z Moringy ich síce obsahuje tiež, ale rozhodujúcou prednosťou Moringy je komplexný súbor všetkých potrebných minerálov, spolu s rastlinnými hormónmi, vitamínmi a stavebnými blokmi hormónov a enzýmov.“ 

Minerály sú dôležité pre našu acidobázickú rovnováhu 

Naša strava a životný štýl vedú takmer vždy k acidóze, prekysleniu organizmu. Naše jedlo má nadbytok kyselín; stres a pochutiny tiež vyložene podnecujú tvorbu kyselín. Predovšetkým prostredníctvom soli prijímame príliš veľa sodíka, asi dvojnásobok toho, čo nám odporúčajú odborníci na výživu. Sodík pôsobí ako antagonista pre draslík. Draslík je pritom dôležitý pre prevenciu stresu a jeho zvládanie, pretože znižuje pôsobenie adrenalínu. Draslík zabezpečuje tiež dobré trávenie, pretože stimuluje peristaltiku čriev. Okrem toho tento minerál posilňuje funkciu srdca, znižuje krvný tlak a tým aj riziko infarktu a mozgovej mŕtvice. Draslík sa podieľa na syntéze proteínov z aminokyselín a na metabolizme sacharidov. Odborníci na výživu však varujú pred izolovaným príjmom draslíka. Príjem veľkého množstva môže pre srdce predstavovať riziko. 

Listy Moringy obsahujú celý rad dôležitých vitamínov a minerálnych látok. Už dokonca 25 g prášku listov Moringy pokrýva 41 % odporúčanej dennej dávky draslíka 2 – 3 g, ďalej tiež 125 % odporúčaného množstva vápnika, 60 % odporúčaného množstva horčíka a 71 % odporúčaného množstva železa. 100 g listov Moringy obsahuje 260 mg draslíka, 100 g prášku z rozomletých sušených listov dokonca 1 300 mg. 

Nákupný košík
Návrat hore