Nie je všetko zlato, čo sa blyští, alebo darovanej moringe pozeraj na listy

Poznáte to. V tomto uponáhľanom svete sa ľudia naháňajú za zdanlivými istotami a často sa pri honbe za dokonalým tovarom spália. Veľakrát naletia na zvučné a obrazovo pútavé reklamy a produkty lákajúce predovšetkým prepracovanou cenovou politikou.

Kde je však na oko výhodná cena, nemusí byť dostatočná kvalita. A to je i prípad produktov z moringy, ktoré v súčasnosti zaplavujú trh nielen nedostatočnou kvalitou, ale v niektorých prípadoch aj vyhotoveniach, ktoré hazardujú s vašim zdravím.

Pozor na neznámy pôvod

Ako sa proti takýmto nekalým praktikám máte brániť a ako rozpoznáte kvalitu od niečoho, čomu sa žiadne normy a štandardy ani len nepribližujú? Prvým pomocníkom by mal byť len zdravý sedliacky rozum. Chytíte do ruky zázračne sa tváriacu ampulku či obal, ktorý za vami podľa strohého označenia mal doputovať až z Afriky či Indie. Nikde sa však nepíše, kde presne sa lokalita pestovania tohto produktu nachádza, ani sa nedozviete nič o importe, nutričnej hodnote moringy, či výrobcovi.

 Už toto by mala byť indícia, ktorá vám napovie, že akonáhle neviete o producentovi moringy nič a nemôžete si ho prípadne vyhľadať na internete, niečo nie je v poriadku. Tým pádom sa nedozviete nič o jej spracovaní a nebudete mať vedomosť ani o tom, v akom stave a kvalite k vám doputovala. Práve cena, ktorá je alarmujúco nižšia, než tá, ktorú ponúkame s názvom Moringa Caribbean núti ľudí polemizovať a klásť otázky. Keď kupujete moringu za 10 a nie napríklad za 40 eur, dokážete povedať niečo o pôvode, hygienických podmienkach a distribúcii tejto vzácnej rastliny? Viete s istotu povedať, že moringa je práve z oblasti Afriky ako uvádza jej názov? Dokážete to bez jej zloženia? Ako sa dopracujete k certifikátom o pestovaní a hygienických opatreniach, keď ani neviete odkiaľ moringu dovážajú?

Karibská moringa 

Na porovnanie, produkt s našou značkou Moringa Caribbean je transparentný v súvislosti so spracovaním, ochranou spotrebiteľa a kvalitnou výsledného tovaru. Moringa Caribbean sa pestuje na plantážach ostrova St. Lucia v Karibiku na úrodnej sopečnatej pôde bez používania pesticídov. Pri jej spracovaní sa dodržiavajú prísne hygienické podmienky. V praxi to znamená, že si dávame veľmi záležať na tom, v akej pôde moringu pestujeme, pozorne sledujeme ako rastie, ako je následne spracovávaná, sušená, skladovaná, balená a v poslednej fáze prepravovaná k nám do Európy.

Zložité procesy

Celý tento proces zaberá veľa času, úsilia a samozrejme, aj peňazí. Listy moringy musia byť po ich ručnom zbere spracované v čo najkratšom čase, následne dôkladne umyté, zbavené stopiek a mechanicky vysušené. To všetko v dokonalej čistote. Ak opäť použijeme sedliacky rozum a prostú logiku, dospejeme k tomu, že výrobcovia lacnejšej moringy musia niektoré tieto procesy zákonite obmedziť alebo ignorovať.

Preto sme sa pustili do testov a chemických rozborov lacnejších produktov.  

Zistili sme, že najmä tie- pôvodom z Indie a Afriky- obsahovali plesne, iné balenia dokonca ani neobsahovali moringu, ale zmes plesnivej moringy a ryžovej múky! To už sú prípady kedy ide naozaj o ľudské zdravie.

Certifikát kvality

Stratégiou našej firmy Moringa Caribbean je čo najvyššia kvalita produktu. Pri stavbe laboratória na spracovanie Moringy sme nešetrili a preto, ako jedni z mála v Karibiku máme profesionálny stroj na sušenie a mletie moringy. V rozboroch vykonaných Štátnym veterinárnym a potravinovým ústavom SR sme preto dosiahli spomedzi všetkých testovaných vzácnych rastlín najlepšie výsledky.

Môžme sa však pochváliť aj tým, čím sa výrobcovia lacnejších pochybných produktov pochváliť nemôžu a to sú spokojní zákazníci.

Nákupný košík
Návrat hore